Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vidutinis formatas

5 posters

Go down

Vidutinis formatas Empty Vidutinis formatas

Rašyti by Košakas Antr. 11 18, 2008 11:34 am

Pakalbam apie vidutinį formatą Smile

Gal yra patyrusių ar bent dariusių daug researcho ta tema. Idomu už kiek pinigų galima tikėtis gauti veikianti komplektą iš ebay ar iš lietuviškų skelbimų? Kokie modeliai turi gerą kainos/kokybės santykį? Kur Lietuvoje galima būtų gauti juostelių vidutiniam formatui, jų beje (vidutinių formatų) ne vienas kiek suprantu yra ?Smile O kur jas išryškintų? Bet kuriame fotolabe, ar jau tik mandresniuose kaip fotopro (jei jis mandresnis)? Kiek kainuotų ryškinimas ir juostelės (gal jas iš ebejaus tektų siūstis).

Ai dar beje toks klausimas koks "crop faktorius" veiktų vidutinio formato objektyvams, nes sunku susigaudyti, kai 45mm vadina plačiakampiu ir pan Smile

Esu labai retai fotografuojantis žmogus, užtaisęs seną tėvuko zenita vieną juostelę - 36 kadrus fotografavau metus laiko Smile labai ruošiausi kiekvienam nuspaudimui... tik tam kad po to sužinočiau, kad blogai užtaisiau juostą ir nepadariau nei vieno kadro, ot tai buvo juoko fotolabe Very Happy Todėl manes juostelių brangumas kaip ir negasdina... bet čia lyrinis nuokrypis

p.s. Žinau kad gugle man padėtu visais klausimai bet kam gi tada forumas Wink
Košakas
Košakas

Pranešimų skaičius : 86
Miestas : Kaunas
Mano fototechnika : Samsung GX-1S 18-55
Registration date : 2008-07-29

Atgal į viršų Go down

Vidutinis formatas Empty Re: Vidutinis formatas

Rašyti by Košakas Antr. 11 18, 2008 12:07 pm

Oki, mano postas, mano pirmas ir atsakymas Smile

Paskaitinėjau http://photo.net/equipment/medium-format/choosing
Pažiūrėjau ebay. Susidarė įspudis kad smalsiam megėjui labiau apsimokėtų ieškoti rangefinder tipo kamerą (Fuji, gal kitų gamintojų kažkas yra)
Kurkas kuklesnis dydis nes SLR... nelabai norėčiau gatvėje vaidinti profo su didžiūūūle kamera Smile
Košakas
Košakas

Pranešimų skaičius : 86
Miestas : Kaunas
Mano fototechnika : Samsung GX-1S 18-55
Registration date : 2008-07-29

Atgal į viršų Go down

Vidutinis formatas Empty Re: Vidutinis formatas

Rašyti by old cat Antr. 11 18, 2008 2:54 pm

kai 45mm vadina plačiakampiu...
- o 35 mm ten jau fisheye. Very Happy

Dar juk ir tas vidutis bun skirtingas: 6x4.5; 6x6; 6x7, 6x9 cm - jai ko nemaisau. Tai da vel skirtingai iseitu.

O kainos/kokybes santykiu tai manrods, kad garsioji Holga but nepralenkiama. Very Happy

kainos
old cat
old cat

Pranešimų skaičius : 135
Age : 53
Miestas : Plunge
Mano fototechnika : K100S+kruva stiklu visokiu
Registration date : 2008-08-11

Atgal į viršų Go down

Vidutinis formatas Empty Re: Vidutinis formatas

Rašyti by Košakas Antr. 11 18, 2008 3:42 pm

Oj, man rodos padariau blogą prielaidą apie medium formatą.
Skaitmeninėse kamerose gi kaip, kuo didesnis pikselio dydis "pixel pitch" (praktiškai - kuo didesnė matrica), tuo geresnis dinaminis diapazonas ir mažiau triukšmų.

Kažkodėl aš tą taisyklę perkėliau ant juostos ir pagalvojau kad medium formatas turės geresnį dinamini diapazoną uz 35mm juostą, bet realiai tikriausiai gaunasi kad medium formatas pranašesnis tik auštesne išgaunama raiška, ane?
Košakas
Košakas

Pranešimų skaičius : 86
Miestas : Kaunas
Mano fototechnika : Samsung GX-1S 18-55
Registration date : 2008-07-29

Atgal į viršų Go down

Vidutinis formatas Empty Re: Vidutinis formatas

Rašyti by old cat Antr. 11 18, 2008 4:08 pm

Košakas

Tai jau taip. Speju, kad net juosteles gaminamos pagal tas pacias technologijas, tik gabaritai skirias. Smile

Vienas esminis skirtumas - siauresne ryskumo zona MF. Ten ir su placiakampiu gali fona "isplaut" perdaug nesistengdams.
Kazkuomet man irgi buvo tokia susidomejimo banga juo uzejus, tai rausinejaus i-nete biskeli. Ka galeciau pasakyt: fotografuoja jis kitaip .
Ir netik ta ryskumo zona - spalvos, ir detalumas kazkiek geriau, ir kitaip perteikiami.

Geriausia paciam paziuret nuotrauku ir susidaryt nuomone: Pentax 6x7 nuotrauku pavyzdziai.
old cat
old cat

Pranešimų skaičius : 135
Age : 53
Miestas : Plunge
Mano fototechnika : K100S+kruva stiklu visokiu
Registration date : 2008-08-11

Atgal į viršų Go down

Vidutinis formatas Empty Re: Vidutinis formatas

Rašyti by Dainius Antr. 11 18, 2008 5:09 pm

Pardavinėja vienas Lietuvoj 645N su 2 objektyvais (AF 45/2,8 ir AF 75/2,Cool už 2500 Lt. Turėčiau atliekamų pinigų tikrai gerai pagalvočiau, na kadanors manau nusipirksiu vidutinį formatą. O dėl juostelių ryškinimo, nuotraukų darymo tai rimtesniuose fotolabuose ryškina bei gamina, neužmirštas dar šis formatas Smile

http://www.efoto.lt/skelbimas/parduodu_siulau/parduodu_pentax_k10_baterija_ir_elektronini_paleidimo_

Dainius

Pranešimų skaičius : 58
Age : 32
Miestas : Kaunas
Registration date : 2008-07-19

Atgal į viršų Go down

Vidutinis formatas Empty Re: Vidutinis formatas

Rašyti by Kiras Antr. 11 18, 2008 5:35 pm

old cat rašo:
kai 45mm vadina plačiakampiu...
O kainos/kokybes santykiu tai manrods, kad garsioji Holga but nepralenkiama. Very Happy

kainos

Nepritarciau. Paieskojus Lubiteli pvz. net pigiau uz Holga gali gauti. Arba bent uz panasia kaina. O ten irgi vidutinis formatas, tik TLR sistema

Kiras

Pranešimų skaičius : 59
Age : 42
Miestas : Vilnius - Klaipeda
Mano fototechnika : Pentax K10D, Spotmatic
Registration date : 2008-08-05

Atgal į viršų Go down

Vidutinis formatas Empty Re: Vidutinis formatas

Rašyti by old cat Antr. 11 18, 2008 6:00 pm

Kiras

Kolega, jei but taip pricipingai smulkmenisku "pigiausias pigiausias" ieskot, tai gali kad ir ta pacia Holga naudota paieskot - uz kokius 2-3$. Ir net dovanu gaut! Net Hasselblad is senelio paveldet ar palepejj atrast, ir, ir.. - tik koks tikslas, ka norim irodyt ? Smile

Manrods, kad cia skirtingi is esmes variantai. Kiekvienas su savo niuansais. Kiekviens su teise i gyvenima. Kaip pavyzdi daviau tik pati paprasciausia ir labiausiai prieinama. Tai nesuprantu - del ko gincytis? Rolling Eyes

ten irgi vidutinis formatas, tik TLR sistema
O 2x2 - keturi... Smile
old cat
old cat

Pranešimų skaičius : 135
Age : 53
Miestas : Plunge
Mano fototechnika : K100S+kruva stiklu visokiu
Registration date : 2008-08-11

Atgal į viršų Go down

Vidutinis formatas Empty Re: Vidutinis formatas

Rašyti by 12divizija Tr. 11 19, 2008 11:26 am


12divizija

Pranešimų skaičius : 66
Age : 38
Miestas : Vilnius - Širvintos
Mano fototechnika : K200d + 18-55kit + 70-300 Sigma + Helios 44/2 + Pentax50mm f1.4 + Metz-48 + D-BG3 + DA*16-50
Registration date : 2008-07-21

Atgal į viršų Go down

Vidutinis formatas Empty Re: Vidutinis formatas

Rašyti by Kiras Tr. 11 19, 2008 5:16 pm

Mhm, pabandyk gauti naudota Holga uz 2-3 baksus Lietuvoj Smile

Kiras

Pranešimų skaičius : 59
Age : 42
Miestas : Vilnius - Klaipeda
Mano fototechnika : Pentax K10D, Spotmatic
Registration date : 2008-08-05

Atgal į viršų Go down

Vidutinis formatas Empty Re: Vidutinis formatas

Rašyti by old cat Tr. 11 19, 2008 7:20 pm

12divizija

Kad ten 6x4.5 - MF crop'as! Very Happy



Kiras

O tu nesakyk! Visko ko sviete yra jau ir LT pamazu atsiranda. Ir norinciu parduot tuo paciu. Tai kokia jos naudotos kaina butu, jeigu nauja nei 100lt nekainuoja? Very Happy

Beje: pilnai sutinku, kad Liubitel'is rimtesnis aparatas. Tik ji irgi taip iskart nenusipirksi. O kad i gausi - jokios ner garantijos jog bus tvarkingas ir veikiantis. Vistik tai tarybines pramones gaminys su visom isplaukianciom. Plius metu tures kelias desimtis. O jei pridet cia dar profilaktikos - tepimo, reguliavimo taisykloj kaina - visai ir ne taip jau ir pigu gali gautis. Wink
old cat
old cat

Pranešimų skaičius : 135
Age : 53
Miestas : Plunge
Mano fototechnika : K100S+kruva stiklu visokiu
Registration date : 2008-08-11

Atgal į viršų Go down

Vidutinis formatas Empty Re: Vidutinis formatas

Rašyti by Kiras Kv. 11 20, 2008 9:33 am

Deja, Holgos, kiek stebejau, Lietuvoje naudotos kainuoja 80-120 litu. Nauja - 260 Lt (http://www.daiktuviesbutis.lt/technika/fotoaparatai/)
Liubiteli 166 esu isigijes uz 100 Lt (ar 90), tiesa pirma juostele fotkinu.

Kiras

Pranešimų skaičius : 59
Age : 42
Miestas : Vilnius - Klaipeda
Mano fototechnika : Pentax K10D, Spotmatic
Registration date : 2008-08-05

Atgal į viršų Go down

Vidutinis formatas Empty Re: Vidutinis formatas

Rašyti by old cat Kv. 11 20, 2008 12:32 pm

Kiras

Na gerai, ne visai pora baksu, bet visteik juokingai pigai, kaip uz fotoaparata. Smile

Beje, ir pats tuo Liubitel'iu susidomejau. Siaip tik zinojau, kad toksai yra. Pirkt nesiruosiu, siaip tik. Ir va ka radau: gana isamus variantu aprasymai lietuviskai.
Ir kas dar idomiau pasirode - kad jo gamyba atnaujino! Panasu jog "musu draugai is vienos Tolimuju rytu salies" eilini syki prasisuko: Liubitel 166+. Smile

O kai isryskinsi juostele - pasidalink ispudziais. Tikrai idomu.
O siap mane vistik su sena mechanika viena neramina - amzius. Vistik silpsta spyruokles per laika, kieteja gumos ir pastmases..

Beje - kaip su ekspozicija? Is akies, ar eksponometra koki naudoji? Atsimenu, kai dar FED'a turejau, tai juodai su tuo vargdavau.. Tik vienasyk tikrai geri kadrai isejo kai vienas profesionalus fotografas su rimta technika man pasakinejo, kokias reiksmes nustatyt. Very Happy
Po jo Zenit'as jau tobulybe atrode.
old cat
old cat

Pranešimų skaičius : 135
Age : 53
Miestas : Plunge
Mano fototechnika : K100S+kruva stiklu visokiu
Registration date : 2008-08-11

Atgal į viršų Go down

Vidutinis formatas Empty Re: Vidutinis formatas

Rašyti by Kiras Kv. 11 20, 2008 10:13 pm

old cat rašo: O kai isryskinsi juostele - pasidalink ispudziais. Tikrai idomu.

Bijau, kad dar negreit bus. Jei idomu - turiu holgos ryskintu.

old cat rašo: O siap mane vistik su sena mechanika viena neramina - amzius. Vistik silpsta spyruokles per laika, kieteja gumos ir pastmases..
Kas tiesa, tas tiesa. Su zenitu ir fedu turiu bedu, tai vienas dalykas stringa, tai kitas. Smenai nukrito "objektyvas" netiketai Smile Lubitel biski neramina, kad persukant juosta vis visas klaipos - ar tik nepraleis sviesos. Bet nuo to geras vaistas - juoda izoliacija Smile

old cat rašo:Beje - kaip su ekspozicija? Is akies, ar eksponometra koki naudoji? Atsimenu, kai dar FED'a turejau, tai juodai su tuo vargdavau.. Tik vienasyk tikrai geri kadrai isejo kai vienas profesionalus fotografas su rimta technika man pasakinejo, kokias reiksmes nustatyt. Very Happy
Po jo Zenit'as jau tobulybe atrode.

Hm, ekspozicija gili beda. Eksponometro neturiu. Tai naudoju viena is triju metodu - sunny 16 (labai retai), pamatuoju su dslr arba speju Smile

Kiras

Pranešimų skaičius : 59
Age : 42
Miestas : Vilnius - Klaipeda
Mano fototechnika : Pentax K10D, Spotmatic
Registration date : 2008-08-05

Atgal į viršų Go down

Vidutinis formatas Empty Re: Vidutinis formatas

Rašyti by Sponsored content


Sponsored content


Atgal į viršų Go down

Atgal į viršų


 
Permissions in this forum:
Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume