Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ko reikia, norint naudotis rusiskais objektyvais?

+4
LosT
evvaldis
mariukas
Mantas
8 posters

Go down

Ko reikia, norint naudotis rusiskais objektyvais? Empty Ko reikia, norint naudotis rusiskais objektyvais?

Rašyti by Mantas Kv. 07 24, 2008 8:56 am

Sveiki visi,

esu naujokas fotografijoj, nesenai isigijau veidroduka k200d ir teko girdet, kad prie ju imanoma primontuot rusiskus objektyvus. Kadangi turiu sioki toki objektyvu palikima is savo tevuko, tai noretusi isbandyti juos. Taigi kaip tie perejimai vadinasi (domina LT ir EN pavadinimai)? Kur ju galima isigyti Vilniuje?

Aciu uz atsakymus!

Mantas

Pranešimų skaičius : 1
Miestas : Vilnius
Mano fototechnika : K200D
Registration date : 2008-07-24

Atgal į viršų Go down

Ko reikia, norint naudotis rusiskais objektyvais? Empty Re: Ko reikia, norint naudotis rusiskais objektyvais?

Rašyti by mariukas Kv. 07 24, 2008 9:07 am

vilbroj yra adapterių k->m42, kainuoja apie 40lt

fotoaparate nepamiršk custom functions nusistatyt allow aperture ring teigiamą reikšmę

mariukas

Pranešimų skaičius : 61
Miestas : Vilnius
Mano fototechnika : 31,50,70,200
Registration date : 2008-07-20

http://fotoblogas.lt

Atgal į viršų Go down

Ko reikia, norint naudotis rusiskais objektyvais? Empty Re: Ko reikia, norint naudotis rusiskais objektyvais?

Rašyti by evvaldis Tr. 08 06, 2008 6:11 pm

Sakykit o kaip tada su nustatymais? Vos tik uzdidejau heliosa man nepataikydavo fotoaparatas islaikymo nustatyt teisingai..paemiau vakare jau viskas gerai buvo, dabar paemiau vel grybauja..nustatyta ant A..Negi su rusiskais objektyvais galima tik paciam islaikyma nustatinejant fotkint?
Aciu uz protingus atsakymus i durna klausima=]]

evvaldis

Pranešimų skaičius : 12
Miestas : Vilnius
Mano fototechnika : K200D + 18-55mm(kit) + Sigma 70-300mm + Helios44
Registration date : 2008-07-21

Atgal į viršų Go down

Ko reikia, norint naudotis rusiskais objektyvais? Empty Re: Ko reikia, norint naudotis rusiskais objektyvais?

Rašyti by LosT Tr. 08 06, 2008 7:51 pm

Man asmeniškai labai stipriai grybauja M42 helios'as per adapterį ( +/- 1,5 EV ) taip ir nesuprantu kodėl, penktadieni važiuosiu į Vilbra pasiteirausiu ( kol kas radau 2 sprendimo budus: 1 - fotografuoti M ( manual ) režime o ekspozicija matuoti AE-L mygtuko paspaudimu ( kaip ne keista šiuo atveju ekspozicija visada tiksli ), 2 - pastebėjau kad truputėli pasukus objektyvą galima rasti pozicijas kur ekspozicija matuojama gerai net AV režime ).
Kaip suprantu tavo atveju, jeigu yra A režimas ( fotoaparatas mato diafragmos skaičių ) tai helios'as su pentax-k bajonetu, tokiu atveju viskas turėtų veikti puikiai ( bent jau man veikia Smile ). Su senais objektyvais negalima įjungti daugiasegmentį matavimą, yra tik taškinis ir centro sverties pašviestumo matavimo režimai, tai jeigu pvz. kadro centre yra kažkos objektas kurio spalva yra švesesne/tamsesne nei vidutinis pustonis, fotoaparatas gali suklysti +/-0,5 EV, ar net daugiau...
LosT
LosT

Pranešimų skaičius : 177
Age : 37
Miestas : Vilnius
Mano fototechnika : Pentax k10d; SIGMA 24-70mm f/2.8 EX DG MACRO;
Registration date : 2008-07-19

http://www.efoto.lt/user/8573/www

Atgal į viršų Go down

Ko reikia, norint naudotis rusiskais objektyvais? Empty Re: Ko reikia, norint naudotis rusiskais objektyvais?

Rašyti by evvaldis Tr. 08 06, 2008 8:38 pm

2 - pastebėjau kad truputėli pasukus objektyvą galima rasti pozicijas kur ekspozicija matuojama gerai net AV režime
Kaip suprast pasukus objektyva? t.y.per sriegi pasukus? as kazka pastebejau kad kai pasuku ji tarsi pradeda nebegrybaut bet taip ir nesupratau kaip cia gali but taip nuo objektyvo padeties...
Kaip suprantu tavo atveju, jeigu yra A režimas ( fotoaparatas mato diafragmos skaičių ) tai helios'as su pentax-k bajonetu, tokiu atveju viskas turėtų veikti puikiai ( bent jau man veikia Smile ).
nelabai supratau..pas mane helios su m42 ir perejimu is vilbros..kaip jis gali matyt diafragmos skaiciu?

evvaldis

Pranešimų skaičius : 12
Miestas : Vilnius
Mano fototechnika : K200D + 18-55mm(kit) + Sigma 70-300mm + Helios44
Registration date : 2008-07-21

Atgal į viršų Go down

Ko reikia, norint naudotis rusiskais objektyvais? Empty Re: Ko reikia, norint naudotis rusiskais objektyvais?

Rašyti by LosT Tr. 08 06, 2008 8:47 pm

as kazka pastebejau kad kai pasuku ji tarsi pradeda nebegrybaut bet taip ir nesupratau kaip cia gali but taip nuo objektyvo padeties...
Vat butent apie tai aš ir rašiau, man čia irgi nesuvokiamas dalykas, tarsi kažkas užstringa o gal ten kažkoks kontaktas užspaudžiamas :\ įdomiausia kad M režime spaudžiant AE-L visada matuoja tikslaiai kaip reikia.
nelabai supratau..pas mane helios su m42 ir perejimu is vilbros..kaip jis gali matyt diafragmos skaiciu?
Naujesni zenitų objektyvai buvo su pentax-k bajonetu, ten galima nustatyti diafragma ant A ( auto ) ir kontroliuoti per fotoaparatą, bet fokusas tik manual.
LosT
LosT

Pranešimų skaičius : 177
Age : 37
Miestas : Vilnius
Mano fototechnika : Pentax k10d; SIGMA 24-70mm f/2.8 EX DG MACRO;
Registration date : 2008-07-19

http://www.efoto.lt/user/8573/www

Atgal į viršų Go down

Ko reikia, norint naudotis rusiskais objektyvais? Empty Re: Ko reikia, norint naudotis rusiskais objektyvais?

Rašyti by evvaldis Pen. 08 08, 2008 4:35 am

Taigi vat, ant A nuemiau objektyva, ir uzdejau metaline plokstele, is 1/90s pasidare 1/20s, manau tas kontaktu patrumpinimas ir lemia teisinga islaikymo nustatyma, vienas kontaktas yra kaip tik po varzteliu objektyvo kuris yra ileistas siektiek giliau tai ir lemia kad grybaut pradeda...
Bet ar nebus chana su tokiais trumpinimais fotoaparatui?

evvaldis

Pranešimų skaičius : 12
Miestas : Vilnius
Mano fototechnika : K200D + 18-55mm(kit) + Sigma 70-300mm + Helios44
Registration date : 2008-07-21

Atgal į viršų Go down

Ko reikia, norint naudotis rusiskais objektyvais? Empty Re: Ko reikia, norint naudotis rusiskais objektyvais?

Rašyti by LosT Pen. 08 08, 2008 8:41 am

Tikriausiai taip ir yra, bet man įdomu kodėl pentax išvis parduoda tokius adapterius jeigu jie negali normaliai veikti, turiu ir keleta mažesnių m42 objektyvų kurie išvis tų kontaktų neliečia, tai tą pati problema su išlaikymu. Bet kas labiausiai erzina kad tas adapteris netvirtai laikosi, jeigu koki helios'ą užsukti tai ne taip pastebima bet kai naudoju macro žiedus tai tas judėjimas trukdo....
Bet ar nebus chana su tokiais trumpinimais fotoaparatui?
Neturėtu, kiek mačiau senesni adapteriai visi buvo su metaliniu žiedelių, net ir dabar ebay tokius parduoda:
http://shop.ebay.co.uk/items/_W0QQ_nkwZpentaxQ20m42QQ_armrsZ1QQ_fromZQQ_mdoZ
LosT
LosT

Pranešimų skaičius : 177
Age : 37
Miestas : Vilnius
Mano fototechnika : Pentax k10d; SIGMA 24-70mm f/2.8 EX DG MACRO;
Registration date : 2008-07-19

http://www.efoto.lt/user/8573/www

Atgal į viršų Go down

Ko reikia, norint naudotis rusiskais objektyvais? Empty Re: Ko reikia, norint naudotis rusiskais objektyvais?

Rašyti by mariukas Pen. 08 08, 2008 9:46 am

tu čia apie kokį adapterį kalbi? nes kiek man teko matyt/turėt - visi laikėsi tikrai tvirtai.

mariukas

Pranešimų skaičius : 61
Miestas : Vilnius
Mano fototechnika : 31,50,70,200
Registration date : 2008-07-20

http://fotoblogas.lt

Atgal į viršų Go down

Ko reikia, norint naudotis rusiskais objektyvais? Empty Re: Ko reikia, norint naudotis rusiskais objektyvais?

Rašyti by LosT Pen. 08 08, 2008 12:56 pm

tu čia apie kokį adapterį kalbi? nes kiek man teko matyt/turėt - visi laikėsi tikrai tvirtai.
Standartinis pentax m42 adapteris, pirktas Vilbroi. Net prisukus jį ant fotoaparato be objektyvo, galima pirštu pajudinti, tarsi jis blogai užsifiksuoja...

Taigi, šiandien buvau Vilbroi pasakė kad tai vienintelis m42 adapteris kurį gamina Pentaxas, dėl sujudėjimo išbandėm dar vieną parduotuvėje, rezultatas koks pat...
Tikriausiai bandysiu per Ebay įsigyti kiniška kopiją, žiaurėsim kas bus..
LosT
LosT

Pranešimų skaičius : 177
Age : 37
Miestas : Vilnius
Mano fototechnika : Pentax k10d; SIGMA 24-70mm f/2.8 EX DG MACRO;
Registration date : 2008-07-19

http://www.efoto.lt/user/8573/www

Atgal į viršų Go down

Ko reikia, norint naudotis rusiskais objektyvais? Empty Re: Ko reikia, norint naudotis rusiskais objektyvais?

Rašyti by evvaldis Pen. 08 08, 2008 2:19 pm

Kadangi turiu tik viena M42 objektyva tai as to adapterio net nenusuku nuo objektyvo, objektyvas fiksuojasi ant to issikisimo esancio fotoaparate, o heliose isgreziau skylute fiksavimuisi, dar reiketu kokia plona plona aliumine lygia tarpine issipjaut tarp objektyvo ir adapterio kad tvarkingai uzspaudinetu kontaktus...

p.s.helioso44 yra 58mm tai cia ir yra tokiu pat standartu (pagal 35mm juosta)uzrasyti 58mm kaip ir ant visu kitu objektyvu?

evvaldis

Pranešimų skaičius : 12
Miestas : Vilnius
Mano fototechnika : K200D + 18-55mm(kit) + Sigma 70-300mm + Helios44
Registration date : 2008-07-21

Atgal į viršų Go down

Ko reikia, norint naudotis rusiskais objektyvais? Empty Re: Ko reikia, norint naudotis rusiskais objektyvais?

Rašyti by eyebrowsdown Pen. 08 08, 2008 4:23 pm

LosT rašo:
tu čia apie kokį adapterį kalbi? nes kiek man teko matyt/turėt - visi laikėsi tikrai tvirtai.
Standartinis pentax m42 adapteris, pirktas Vilbroi. Net prisukus jį ant fotoaparato be objektyvo, galima pirštu pajudinti, tarsi jis blogai užsifiksuoja...

Taigi, šiandien buvau Vilbroi pasakė kad tai vienintelis m42 adapteris kurį gamina Pentaxas, dėl sujudėjimo išbandėm dar vieną parduotuvėje, rezultatas koks pat...
Tikriausiai bandysiu per Ebay įsigyti kiniška kopiją, žiaurėsim kas bus..

brokas kazkoks fotikas/ziedas. pats pirkau vilbroje m42 adapteri, viskas super duper.
eyebrowsdown
eyebrowsdown
Admin

Pranešimų skaičius : 87
Miestas : Klaipėda
Mano fototechnika : :)
Registration date : 2008-07-18

Atgal į viršų Go down

Ko reikia, norint naudotis rusiskais objektyvais? Empty Re: Ko reikia, norint naudotis rusiskais objektyvais?

Rašyti by old cat Kv. 08 14, 2008 12:26 am

LosT rašo:Man asmeniškai labai stipriai grybauja M42 helios'as per adapterį ( /- 1,5 EV ) taip ir nesuprantu kodėl, <..>
( kol kas radau 2 sprendimo budus: 1 - fotografuoti M ( manual ) režime o ekspozicija matuoti AE-L mygtuko paspaudimu ( kaip ne keista šiuo atveju ekspozicija visada tiksli ).
Viskas savo vietose, taip ir turi but!

Su srieginiais ir M tipo bajonetiniais objektyvais tik taip ir fotografuojama: M rezimas ir AE-L.

Vos tik uzdidejau heliosa man nepataikydavo fotoaparatas islaikymo nustatyt teisingai..paemiau vakare jau viskas gerai buvo, dabar paemiau vel grybauja..nustatyta ant A.
Pamirsk tu cia ta A! Smile

Norint fotografuot A padety, butinas! A (KA) - "A" padeti diafragmu ziede turintis bajonetinis objektyvas! Su M42 - niekaip!


Taigi, šiandien buvau Vilbroi pasakė kad tai vienintelis m42 adapteris kurį gamina Pentaxas, dėl sujudėjimo išbandėm dar vieną parduotuvėje, rezultatas koks pat...
Tikriausiai bandysiu per Ebay įsigyti kiniška kopiją, žiaurėsim kas bus..
Adapteriai bun dvieju rusiu: 1. Orginalus Pentax (arba " tipo orginalus"):

Ko reikia, norint naudotis rusiskais objektyvais? Adapteris

Su jais bedu beveik ner, gal tik su neorginaliais. Na - nebet kai kurie "ploni" objektyvai gali nesujungt kontaktu ir/ar klibet. Ir isukimui reik rakto.

2. "Kinietiski"

Ko reikia, norint naudotis rusiskais objektyvais? M42_K_adapter

Sitie - nevienareiksmiski:
1. privalumai: tvirciau laiko objektyva ir nereikia nieko grezt.
2. trukumai - prarandama galimybe i begalybe susifokusuot, del papildomos plokstumos tarp objektyvo ir aparato. O del netikslaus sriegio objektyvo skale gali stovet sone, ar net zemyn.
Kai tas ner svarbu (portretiniams, makro) - tinka. Ir dar pigesni! Smile


Paskutinį kartą redagavo old cat, Pen. 08 15, 2008 1:05 pm. Redaguota 1 kartą
old cat
old cat

Pranešimų skaičius : 135
Age : 53
Miestas : Plunge
Mano fototechnika : K100S+kruva stiklu visokiu
Registration date : 2008-08-11

Atgal į viršų Go down

Ko reikia, norint naudotis rusiskais objektyvais? Empty Re: Ko reikia, norint naudotis rusiskais objektyvais?

Rašyti by Valdas Kv. 08 14, 2008 7:24 am

Pirkau pries pora menesiu Vilbroj adapteri -pasirodo irgi juda:( Del fokuso ir ekspozicijos bedu nepastebejau.

Valdas

Pranešimų skaičius : 45
Age : 58
Miestas : Vilnius
Mano fototechnika : Pentax k100d super,k20d, Sigma 12-24, Sigma 70-300 APO
Registration date : 2008-07-21

Atgal į viršų Go down

Ko reikia, norint naudotis rusiskais objektyvais? Empty Re: Ko reikia, norint naudotis rusiskais objektyvais?

Rašyti by -Zoom- Kv. 08 14, 2008 7:26 am

Nereik ten rakto - užtenka nagus augint lol!

-Zoom-

Pranešimų skaičius : 23
Miestas : Vilnius
Mano fototechnika : ds, k10d ir tt
Registration date : 2008-07-30

Atgal į viršų Go down

Ko reikia, norint naudotis rusiskais objektyvais? Empty Re: Ko reikia, norint naudotis rusiskais objektyvais?

Rašyti by Sponsored content


Sponsored content


Atgal į viršų Go down

Atgal į viršų

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume