Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fokusavimo problemos

3 posters

Go down

Fokusavimo problemos Empty Fokusavimo problemos

Rašyti by Vaidas Antr. 09 30, 2008 7:51 pm

Sveiki
Turiu standartini D-FA 18-55mm kartu su K10d. Naudojantis automatiniu fokusavimu ir esant "mazam" pritraukimui (18) fotoaparatas prastai fokusuoja (labai geram apsvietimui esant fokusavimas kiek geresnis). Norint pagerinti fokusavima reikia padaryti maksimalu zuma (55) sufokusuoti ir tik tada sumazinti pritraukima. Ar tai normalu ? (manau ne). Kieno cia bedos objektyvo, fotoaparato ar mano Smile

Vaidas

Pranešimų skaičius : 8
Miestas : Vilnius
Mano fototechnika : pentax K10d
Registration date : 2008-09-30

Atgal į viršų Go down

Fokusavimo problemos Empty Re: Fokusavimo problemos

Rašyti by mariukas Antr. 09 30, 2008 8:07 pm

nueik iki vilbros, paprašyk kito tokio objektyvo - jei su juo bus geriau, vadinas objektyve problemos, galėsi pasikeist (jei garantinis).
jei nepadės, vadinas aparatas grybauja, reiktų jį pasitikrinti..bet iš pradžių reik atmest objektyvo bėdas

mariukas

Pranešimų skaičius : 61
Miestas : Vilnius
Mano fototechnika : 31,50,70,200
Registration date : 2008-07-20

http://fotoblogas.lt

Atgal į viršų Go down

Fokusavimo problemos Empty Re: Fokusavimo problemos

Rašyti by old cat Antr. 09 30, 2008 8:48 pm

mariukas, sakyciau, pirmiausia reik pacia problema patikslint, ir tik tada eit kazka "ant ausu statyt", kai tikrai viskas aisku! Smile


Vaidas, na, apie Pentax autofokuso inoringuma jau odes ir poemos prirasytos, tai nieko cia naujo. Smile

Kaip ten tiksliau nesifokusuoja, prie kokio apsvietimo? Sakyciau taip: jeigu kambary sviesos tik tiek, kad laikrasti nelabai bepaskaitysi, ir prie tokios sunkiai fokusuojasi - normalu, viskas savo vietose. Juk net ir nepafotografuotum prie tokios praktiskai be blykstes. O ja uzsidedi - veikia pasvietimas fokuso, tai ir bedos nelieka..
old cat
old cat

Pranešimų skaičius : 135
Age : 53
Miestas : Plunge
Mano fototechnika : K100S+kruva stiklu visokiu
Registration date : 2008-08-11

Atgal į viršų Go down

Fokusavimo problemos Empty Re: Fokusavimo problemos

Rašyti by mariukas Tr. 10 01, 2008 6:28 am

na iš kalbų supratau, kad problema - ff ar bf kažkuriam gale. tai tikrai nėra "pentaxo inoringumas". be to, ant ausų statyt nieko nereikia - pakanka paprašyt pasibandyt kitą objektyvą, vilbroj duoda tai padaryt absoliučiai be problemų.

mariukas

Pranešimų skaičius : 61
Miestas : Vilnius
Mano fototechnika : 31,50,70,200
Registration date : 2008-07-20

http://fotoblogas.lt

Atgal į viršų Go down

Fokusavimo problemos Empty Re: Fokusavimo problemos

Rašyti by old cat Tr. 10 01, 2008 10:12 am

mariukas, na, aisku, gali ir gedimas ar defektas but. Ir paimt kita objektyva, ar pati aparata pabandyt galima, aisku.
Bet man vistik atrodo, jog si karta cia problemos nera, greiciausiai. Viena tik kelia abejoniu - Vaidas nelabai konkreciai parase, prie kokios sviesos sunkiau fokusuojas. Jeigu visai prieblandoj - tikrai negedimas. Tai ir nera ko kazkur vaziuot ar ieskot.

Beje, dar: kitinis placiam gale prietemoj tikrai sunkiau fokusuojas, jeigu meniu ijungtas vienas centrinis, arba pasirenkamas fokusavimo taskas. Ijungus tasku auto rezima, situacija pagereja.
old cat
old cat

Pranešimų skaičius : 135
Age : 53
Miestas : Plunge
Mano fototechnika : K100S+kruva stiklu visokiu
Registration date : 2008-08-11

Atgal į viršų Go down

Fokusavimo problemos Empty Re: Fokusavimo problemos

Rašyti by mariukas Tr. 10 01, 2008 10:29 am

belieka sulaukt autoriaus komentaro, nes kitaip čia pasaka be galo Wink

mariukas

Pranešimų skaičius : 61
Miestas : Vilnius
Mano fototechnika : 31,50,70,200
Registration date : 2008-07-20

http://fotoblogas.lt

Atgal į viršų Go down

Fokusavimo problemos Empty Re: Fokusavimo problemos

Rašyti by old cat Tr. 10 01, 2008 10:37 am

Taigi.

O siaip visiu klausimus uzduodanciu noreciau paprasyt aprasyt situacija kaip galima issamiau, kad bandantiems padet nereiktu speliot detaliu. Cia gi ne Kaspirovskiai sedi juk. Smile
Aisku - ir nepersistengt. Pav., laika sekundziu tukstantosiom, ar GPS'o vietoves tikslias koordinates rasyt nevisada butina. Smile
old cat
old cat

Pranešimų skaičius : 135
Age : 53
Miestas : Plunge
Mano fototechnika : K100S+kruva stiklu visokiu
Registration date : 2008-08-11

Atgal į viršų Go down

Fokusavimo problemos Empty Re: Fokusavimo problemos

Rašyti by Vaidas Tr. 10 01, 2008 6:25 pm

Sveiki

Teisingai as naudoju dazniausiai viena centrini fokusavimo taska.
O fokusavimo problemos jau matosi lengvai apsiniaukusia diena. ir dar.. fokusavimo ziedas ant objektyvo turi klibeti...? Gal zinot kam galeciau parodyt fotika ir kad jis pasakytu kame cia saknys. bo cia(forume) as perskaiciau kad pastovus kompensatoriaus pakelimas gali indukuoti gedimus.
jei pas mane nustatytas auto rezimas (zalias) tai nuotraukos gaunas per tamsios. kad sviesumas butu geras reikia pakelti +0.5(1.0). gal cia prie to pacio ....

Vaidas

Pranešimų skaičius : 8
Miestas : Vilnius
Mano fototechnika : pentax K10d
Registration date : 2008-09-30

Atgal į viršų Go down

Fokusavimo problemos Empty Re: Fokusavimo problemos

Rašyti by old cat Kv. 10 02, 2008 12:04 pm

Vaidas

Kolega, man tai is tamstos klausimu labai stiprus itarimas kyla, jog fotika turi nesenai, ir bandai ieskot jame bedu visai be reikalo. Smile

Klystu? Wink

Dabar pagal punktus: ka vadini fokusavimo problemom? Jeigu tik vos ilgiau aparatas objektyva "pazyzina" labiau apniukusia diena, kai graziu oru - greit "pagauna" - tai viskas savo vietose. Taip visiems yra.

Ziedo klibejimas nera privalumas, bet ir butinai klibet jis neturi, aisku.
Visgi realybe tokia, kad mazne visa siandienine gamyba -tai plastmasiniu barskaliuku stampavinas su kuo mazesne savikaina. Neutral
I negriztama praeiti jau nuleke laikai, kai gamindavo vos ne visam gyvenimui, kaip senieji Pentax - Takumar pav., "piesnia iz stiekla i metala" kaip kazkas taikliai issireiske. Ten tai net po 40m nerasi laisvumo, viskas sklanziai juda. Ir jau vien i rankas paemus daros aisku, kodel firma toki gera varda igijo, ir ko taip vertinamas uzrasas "made in Japan" pasidare....

Taigi, jeigu kliba siuolaikinis - nieko keisto ar nenormalaus. Ziurint kiek. Pav., manojo kit'uko - ~0.3mm tiek i sonus, tiek isilgai objektyvo.

Del ekspokorekcijos: nesu ekspertas, bet man dar neteko matyt fotiko, kuriam nereiketu jos naudot. Jau automatiskai - apniukusia diena, kai sviesa tolygi +0.5~+1 dedu, kai sviesa ryski - minus tiek. Dar pagal konkretu objektyva biskeli skirias. Jei sviesa stipri sonine - visokiu variantu bun, bet dazniau reik minuso. Tai mazdaug tiek.

Na, o kad galutinai abejones issklaidyt gal tikrai but gerai su kuo is vilnieciu susitikt, pasneket ir palygint. Kad ir ju meet'a nueit, yr gretimam skyriuj tema, tik kad kazkaip nesusioganizuoja jie niekaip...

Sekmes!
old cat
old cat

Pranešimų skaičius : 135
Age : 53
Miestas : Plunge
Mano fototechnika : K100S+kruva stiklu visokiu
Registration date : 2008-08-11

Atgal į viršų Go down

Fokusavimo problemos Empty Re: Fokusavimo problemos

Rašyti by Sponsored content


Sponsored content


Atgal į viršų Go down

Atgal į viršų


 
Permissions in this forum:
Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume